برای خرید وبکم کنفرانس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۴۰۰ , ۱۹:۵۵:۵۹ بعد از ظهر

برای خرید وبکم کنفرانس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

وب کم را در حال حاضر به عنوان یکی از کاربردی‌ترین و بنیادی‌ترین اجزای اتاق کنفرانس می‌دانند. در حال حاضر با توجه به همه‌گیری COVID-19 استفاده و خرید وبکم کنفرانس روز به روز بیشتر می‌شود. اما ما به عنوان خریدار می‌بایست در خرید وب کم به چه نکاتی توجه کنیم؟ کدام ویژگی‌ها را می‌بایست در اولویت خرید و بررسی قرار دهیم؟ بهترین وب کم کدام است؟ ما به این سوالات و بسیار سوالات دیگر که شما را به عنوان خریدار درگیر خود نموده است در ادامه‌ی این گزارش پاسخ خواهیم داد.

همان طور که گفتیم استفاده از وب کم در حال حاضر رو به افزایش است. کار در خانه و به صورت دورکاری و همچنین ایجاد ارتباطات موثرتر در فضای کاری برای کاهش میزان رفت و آمد به علت وجود ویروس کویید، هر کدام به نوعی افراد را تشویق می‌کند که به سمت خرید و استفاده از وب کم روی آورند. کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، وبینارها، جلسات حرفه‌ای مذاکره با مشتریان و شرکا و… از دیگر مزایایی است که با استفاده از وب کم می‌تواند میسر شود.

با این حال، پیش از آن که به خرید وب کم بپردازیم، بهتر است نیازهای خود را در نظر بگیریم. در نظر داشتن این که کدام نیاز در اولویت بیشتری برای کسب و کار ما قرار دارد و ما را به سمت بهره‌وری و افزایش کارآمدی پیش ببرد می‌تواند اولویت‌های ما در خرید را تغییر دهد.

مواردی که باید هنگام خرید وب کم در نظر بگیرید

بررسی پیش از خرید وب کم شاید کمی انتخاب را برای شما سخت کند اما می‌بایست در نظر داشته باشید که رعایت نکات مهم و اساسی می‌تواند شما را به خرید به صرفه و با کیفیت سوق دهد. در ادامه‌ی این گزارش، پنج نکته‌ی مهم را که می‌بایست در خرید دوربین کنفرانس در نظر داشته باشید را به شما ارائه می‌دهیم. پنج نکته‌ی مذکور در این گزارش مطابق با آخرین استاندارد‌های موجود در دنیا است و شما با رعایت و در نظر داشتن آن‌ها می‌توانید اطمینان داشته باشید که خرید خود را در حد استاندارد‌های دنیا انجام داده‌اید.
کیفیت مهمترین نکته‌ای است که باید در وب کم جستجو کنید. اگر یک وب کم قدیمی با رزولوشن ۴۸۰p داشته باشید و تصویر در آن دچار لرزش شود، کیفیت خروجی شما به هیچ وجه مناسب نخواهد بود. این موضوع در عین حال که می‌تواند یک نقطه‌ی ضعف برای سازمان شما باشد از سوی دیگر می تواند یک فرصت تلقی شود تا به سمت خرید وب کم کنفرانس دیجیتال بروید. البته این را می‌دانیم که مقدار زیادی از کیفیت دریافتی توسط بیننده به دستگاه‌های گیرنده‌ی او بستگی دارند اما این موضوع دلیل خوبی نیست که خروجی تصویری و صوتی شما مناسب نباشد و عملکرد خوبی را نداشته باشد.

کیفیت ضبط و کیفیت پخش

بین فایلی که شما از جلسات و یا دوره‌ی آموزشی خود ضبط می‌کنید تا تصویری که به صورت آنلاین در حال نمایش برای افراد دیگر است فاصله‌ی زیادی وجود دارد. ممکن است یک وب کم توانایی ضبط و ثبت تصاویر با کیفیت ۱۰۸۰p را داشته باشد اما آن چه را که به صورت آنلاین در اختیار باقی شرکت کنندگان قرار می‌دهد چنین نباشد. بدان معنا که کیفیت دریافتی تصاویر و نحوه‌ی دریافت آن توسط گیرنده نمی‌بایست بر نحوه‌ی ارسال و کیفیت تصاویر خروجی شما موثر باشد. و شما نباید به این فکر کنید که به دلیل این که گیرنده توانایی دریافت کیفیت بالا را ندارد از وب کم بی کیفیت برای ارسال تصاویر استفاده کنید. این یکی ویژگی مهم است که می‌بایست آن را در خرید خود مدنظر داشته باشید. دوربین ویدئو کنفرانس IPIDIO IDO901F این ویژگی را دارا می باشد.

کیفیت میکروفون

این بخش یک خصوصیت مهم در فرآیند نهایی سنجش کیفیت وب کم برای هر کاربر است برای افرادی که قصد خرید وبکم کنفرانس برای سازمان و کسب و کار خود را دارند این مهم ضروری است. زیرا میکروفون و کیفیت صدا می‌بایست به گونه‌ای باشید که حداقل صدای محیط را منتقل کند. در خرید میکروفون وب کم به این نکته توجه داشته باشید که میکروفون به صورت نقطه‌ای عمل کند و امکان حذف نویز و اکو از محیط را داشته باشد.

کیفیت بزرگنمایی در تصویر

در تعداد زیادی از جلسات که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد داده‌های آماری و اسلایدها و … بین طرفین گفت و گو تبادل می‌گردد از این رو تصاویر دریافتی و انتقالی می‌بایست آن‌قدر از کیفیت خوبی برخوردار باشند که در صورت بزرگنمایی در مقصد و مبدا دچار افت کیفیت نشوند. در وب کم داشتن دوربینی با فوکوس خودکار باعث می‌شود که چنین مشکلی به حداقل برسد.

معرفی بهترین وب کم‌های موجود در بازار و بررسی موردی آنها

آنچه تاکنون گفته شد بررسی ویژگی‌هایی بود که در انتخاب وب کم با توجه به میزان بودجه، نیازمندی و کاربری مورد نیاز شما و یا سازمانتان می‌توانست به خرید دوربین کنفرانس بهتر و مناسب‌تری منجر شود. در ادامه‌ی موارد گفته شده در بالا،  اطلاعات بسیار جزئی‌تری را از محصولات موجود در بازار با شما به اشتراک می‌گذاریم.  این محصولات و دانستن ویژگی‌های آن‌ها به شما در خرید کمک قابل توجهی خواهد نمود.

وب کم IPIDIO IDO901F

انتخاب وب کم IDO901F که توسط یکی از پیشروترین شرکت‌های ساخت تجهیزات اتاق کنفرانس و وب کم IPIDIO ساخته شده است برای شما می‌تواند بسیار مقرون به صرفه و حرفه‌ای باشد. این وب کم مجهز به سنسور تصویری SONY با کیفیت Full HD است. این وب کم مجهز به 4 میکروفون داخلی بسیار حساس و باکیفیت می باشد که قادر است از فاصله 5 متری صدای شرکت کنندگان در جلسه ویدئو کنفرانس را دریافت کرده و انتقال دهد.

پیشنهاد ما

شرکت مهندسی آوا ارتباط تحقیق با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی ارائه محصولات و خدمات تجهیزات صوتی و تصویری به مراکز مهم تجاری، اقتصادی، سیاسی و نظامی در جغرافیایی به وسعت ایران و داشتن نمایندگی رسمی از شرکت‌های معتبر دنیا، در حال حاضر از پیشگامان تولید و عرضه این محصولات در ایران است.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر سیستم کنفرانس، خرید وبکم کنفرانس، ویدئو کنفرانس و… دارایی کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست. اگر به این فکر می‌کنید که باز طراحی در اتاق کنفرانس خود انجام دهید. اگر می‌خواهید با فناوری‌های نوین اتاق کنفرانس خود را بروز نمایید. ما در کنار شما حضور داریم.

 

شرکت خدمات پاسارگاد