راهکارها و کاربرد های ویدئوکنفرانس در نظام حقوقی و قضایی

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۸:۲۲ بعد از ظهر

 

راهکارها و کاربردهای ویدئو کنفرانس در صنعت

کاربرد های ویدئو کنفرانس در بانکداری 

راهکارهای ویدئو کنفرانس در پزشکی و سلامت

راهکارهای ویدئو کنفرانس در نظام حقوقی و قضایی

راهکارهای ویدئو کنفرانس در صنعت بیمه

راهکارهای ویدئو کنفرانس در آموزش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راهکارها و کاربردهای ویدئو کنفرانس در نظام حقوقی و قضایی

کسانی که با سیستم قضائی سروکار داشته اند ، به مشکلات ناشی از مراحل و دغدغه های کاری کاملاً واقفند. چه بسیار زندانیانی که امکان ملاقات با خانواده خود را به دلایل مختلف ندارند و چه بسیار وکلایی که برای پیگیری و بررسی پرونده موکل خود مجبور هستند چندین بار با وی گفتگو نمایند. برگزاری هر جلسه دادگاه نیز مستلزم حضور افراد مختلفی همچون ، شاکی ، متشاکی ، وکیل ، قاضی ، منشی دادگاه ، شاهد و مانند آن می باشد که برگزاری چنین جلساتی با عدم حضور هر یک از افراد فوق دچار اختلال می شود؛ همچنین شاید اعضای کمیته نیاز به بررسی دقیق و مشورت با افرادی را داشته باشند که در جلسه حضور ندارند. تمام این موارد دلایل خوبی برای حرکت به سمت دادرسی الکترونیک و  استفاده از فناوری ویدئو کنفرانس در این حوزه  است.

همکاری مشترک وکلا

برخی از پرونده‌های حقوقی، ابعاد گسترده‌ای دارند. این گستردگی، همکاری چندتن از وکلا را در کنار هم الزامی می‌کند. همکاری مشترک، جلسات مشترک می‌خواهد. جلساتی که در آن وکلا از پیشرفت کاری یکدیگر آگاه شده و دست‌آوردهایشان را با هم به اشتراک گذارند.
شما هم بهتر از ما می‌دانید که در موارد بسیاری، برگذاری این جلسات به راحتی نیست. همیشه یک یا چندنفر از همکارانتان در سفری کاری هستند. اگر هم در یک شهر سکونت دارید، بازهم به دنبال راهی هستید تا بتوانید از ترافیک شهری بگریزید.
تصور کنید شما و سه ‌تن از همکارانتان در حال کار بر روی یک پرونده حقوقی هستید. تنها شمایید که در تهران و در دفترتان در میدان آرژانتین نشسته‌اید. یکی از همکارانتان در شیراز، دیگری در فرودگاه امام خمینی و همکار دیگرتان در دفتر خود در خیابان آفریقاست. برزگزاری یک جلسه مشترک، از نظر شما غیر ممکن است. تماس‌های تلفن دو نفری نیز کاری پیش نمی‌برد.
ویدئو کنفرانس این امکان را به شما می‌دهد تا شما و همکارانتان به راحتی یک کلیک، دور یک میز نشسته و با یکدیگر صحبت کنید.
این مشکل خود را در کانون‌های وکلا بیشتر نشان می‌دهد. اعضای کانون‌های وکلای سراسر کشور، برای ایجاد وحدت رویه در امور خود، نیازمند بگزاری جلسات دوره‌ای هستند. برگزاری این جلسات برای هیئت‌رئیسه و همین‌طور اعضای کانون همواره مشکل است. از طرفی برگزار نکردن آن‌ها نیز مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد. 

برگزاری جلسات مجازی قضات و مسئولان دادگستری

با استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس می توان وحدت رویه قضایی را با جلسات مشترک برقرار کنید. به راحتی با همکاران استانی‌تان جلسات ویدئویی (جلسات مجازی) برگزار کنید. در هر زمان که احساس نیاز کردید، با استفاده از ویدئو کنفرانس، با قضات پرونده‌ها، دادستان‌ها و مسئولان قضایی در شهرهای دیگر تماس ویدئویی برقرار کنید.
برگذاری جلسات ویدئو کنفرانس میان مسئولان قضایی در نقاط مختلف کشور
تماس ویدئویی دونفره برای پیگیری امور محوله
ارسال فایل‌های مختلف موردنیاز در پرونده برای بحث و گفتگو در مورد آن‌ها
استفاده از همه ابزارهای ممکن بدون محدودیت. مانند موبایل‌، لپ‌تاپ، PC و تبلت
ارسال ویدئو با کیفیت HD 

ملاقات با زندانیان

تمام زندانیان، امکان ملاقات حضوری با خانواده‌هایشان را ندارند. گاه فاصله خانواده‌ها از محل نگهداری زندانیان به حدی است که ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان غیرممکن است.
ملاقات نکردن زندانیان با خانواده‌هایشان، می‌تواند منجر به بروز تاثیرات روانی نامطلوب در زندانیان شده و بزهکاری در زندان‌های کشور را افزایش دهد.
روسای زندان‌های سراسر کشور می‌توانند با استفاده از فناوری ویدئو کنفرانس، امکان مکالمه و ملاقات ویدئویی را برای زندانیان فراهم کنند. 

 

شرکت خدمات پاسارگاد