راهکارها و کاربرد های ویدئوکنفرانس در آموزش

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۷:۴۵ بعد از ظهر

 

راهکارها و کاربردهای ویدئو کنفرانس در صنعت

کاربرد های ویدئو کنفرانس در بانکداری 

راهکارهای ویدئو کنفرانس در پزشکی و سلامت

راهکارهای ویدئو کنفرانس در نظام حقوقی و قضایی

راهکارهای ویدئو کنفرانس در صنعت بیمه

راهکارهای ویدئو کنفرانس در آموزش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راهکارها و کاربردهای ویدئو کنفرانس در آموزش

علاقمندی این روزهای جامعه ایرانی به افزایش سطح تصحیلات دانشگاهی و آکادمیک علی الخصوص تحصیلات تکمیلی بسیار چشمگیر شده است. از طرف دیگر تعامل ناچیز اساتید با دانشجویان بحرانی به عنوان بحران پایان نامه ها را در کشور رقم زده است. ما می دانیم که کسب علم، رسالت سازمان شما و خودتان است. آن‌هم در دوره‌های تکمیلی.

استفاده از اساتید برجسته در هر نقطه از جهان. تشکیل کلاسهای آموزشی بدون نیاز به اختصاص فضا. حضور در کلاسها بدون نیاز به ترک محل فعالیت همگی از کاربردهای ویدیوکنفرانس در امر آموزش هستند.
برگزاری کلاسها در نقاط مختلف و دوردست یا مناطق محروم و صعب العبور همیشه کار مشکلی بوده است. به ویژه در مورد مسایل تخصصی که منابع و اساتید برای برگزاری کلاسهای آموزشی محدود هستند. در این شرایط با برقراری شبکه ویدیوکنفرانس می توان دانشجویان یا دانش آموزان را در کلاسهایی نزدیک به محل زندگی خود گردهم آورد و استاد نیز از راه دور و از همان محل کار خود یکجا و همزمان به آموزش دانشجویان در سراسر جهان بپردازد.
چهره محیطهای آموزشی با توسعه فناوری ویدیوکنفرانس در آینده دگرگون خواهد شد و مسلما در آینده دانش آموزان بدون خروج از منزل از محضر معلمین یا اساتید برجسته بهره مند خواهند شد و دیگر نیازی به صرف بودجه های کلان برای احداث فضای آموزشی یا تردد دانش آموزان نخواهد بود. از طرفی امر آموزش یکسان و هماهنگ خواهد شد.
در حال حاضر برخی از موسسات برای آموزش کارمندان خود ، ناگزیر از اعزام آنها به کشورهای دیگر هستند که هزینه سنگینی را به مجموعه تحمیل میکند.با استفاده از فناوری ویدیوکنفرانس می توان کلاس های آموزشی را در محل برگزار و از صرف بیهوده بودجه جلوگیری کرد.

اگر شما مدیر یک مرکز تحصیلات تکمیلی هستید که دانش‌جویان دکتری و کارشناسی زیادی در مرکز شما تحصیل می‌کنند. دانشجویان‌ شما حتما در یک مورد باهم اشتراک دارند.
همه آن‌ها باید از یک رساله و یا پایان‌نامه دفاع کنند.
اما نگارش پایان‌نامه‌ها و دفاع از آن‌ها به این آسانی نیست.
نگارش پایان‌نامه نیازمند ارتباط مسقیم و مستمر دانش‌جو با اساتید راهنما و مشاور است.
دفاع از پایان‌نامه نیز نیازمند حضور دانش‌جو، اساتید راهنما، مشاور و داور است.
ارتباط مسقیم دانش‌جویان با اساتید و همین‌طور حضور اساتید در جلسات دفاع، یک دشمن همیشگی دارد. آن‌هم اساتیدی که به خاطر مشغله‌های فراوان، این امکان را ندارند.

دانشجویان نمی‌توانند هر وقت که به راهنمایی اساتیدشان نیاز داشتند، آن‌ها را در دانشکده‌ بیابند. گاه حتی حضور اساتید در جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها نیز غیرممکن می‌شود.

پیشنهاد ما برای شما ساده، آسان و البته ارزان است. استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس در قالب راه‌کار تحصیلات تکمیلی.
قطعا همه کسانی که در مورد پایان نامه شنیده اند و یا از سد آن گذشته اند، تا اینجا با همه وجود متوجه این موضوع شده اند که فناوری ویدئو کنفرانس چقدر می تواند یا می توانست همراه خوبی برای ایشان باشد.
ارتباط چهره‌به‌چهره مستمر در طول نگارش تحقیق دانشجو با اساتید راهنما و مشاور، با استفاده از ویدئو کنفرانس

  • ارسال فایل‌های تحقیق و بحث و بررسی بر روی آن‌ها به صورت تعاملی و زنده
  • برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها با برقراری ارتباط ویدئویی با اساتید با استفاده از  ویدئو کنفرانس 
  • حضور پژوهشگران علاقه‌مند در جلسه دفاع به وسیله ویدئو کنفرانس، که به دلیل فاصله نمی‌توانند در جلسه دفاع از پایان‌نامه‌ها شرکت کنند.
  • استفاده از همه ابزارهای ممکن بدون محدودیت. مانند موبایل‌، لپ‌تاپ، PC و تبلت
  • ارسال تصاویر با کیفیت HD 
شرکت خدمات پاسارگاد