بازار رو به رشد پزشکی از راه دور

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۲۷:۲۸ بعد از ظهر

طی تحقیقات موسسه Global Markets for Telemedicine Technolgies که به بی بی سی ارائه نموده، تخمین زده شده که بازار جهانی برای تکنولوژی پزشکی از راه دور ( تله مدیسین ) تا سال 2019 میلادی تا مبلغ 43 میلیارد دلار رشد خواهد کرد
اطلاعات بیشتر

تاثیر پزشکی از راه دور در هزینه های زندان

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۲۲:۴۸ بعد از ظهر

به گزارش نشریه ihealthbeat تصویب نظام استفاده از سیستم تله مدیسین و پرونده الکترونیکی سلامت (EHR) در زندانهای ایالت تگزاس سبب کاهش هزینه های دولت درحدود 1 میلیارد دلاردرطول دهه گذشته شده است، مراقبت ساده اززندانیان بیمارباعث کاهش هزینه های مالیات دهندگان به طور قابل توجهی گردیده است.
اطلاعات بیشتر

ده نکته حیاتی جهت موفقیت یک برنامه پزشکی از راه دور

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۱۵:۲۹ بعد از ظهر

به عنوان مقدمه باید ذکر کرد که عموما ،برنامه های پزشکی از راه دور (Telemedicine programs ) موجبات تغییر در سیستم یک سازمان در ارائه خدمات پزشکی را فراهم میسازند و توجه به این تغییرات یکی از نکات ضروری در هر برنامه پزشکی از راه دور است .
اطلاعات بیشتر

پزشکی از راه دور و سلامت الکترونیک

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۱۳:۵۰ بعد از ظهر

هدف این نوشتار اشنایی با تله مديسين (Telemedicine) یا پزشکی از راه دور است اینکه تله مديسين (Telemedicine) چیست ؟ چگونه انجام می گیرد ؟ و چه محاسن و منافعی دارد . و همچین ارائه مدلی برای این موضوع بنام هرم پزشکی الکترونیک یا (Telehealth Pyramid) که در بر گیرنده همه جنبه های مختلف موضوع مورد بحث ما می باشد . واژه تله مديسين (Telemedicine) از دو کلمه Tele که يک لغت يوناني و به معني «ارتباطات مسافت دور» است و کلمه مديسين (medicine) به معناي درمان و طب، تشکيل شده است.
اطلاعات بیشتر
شرکت خدمات پاسارگاد