تاثیر پزشکی از راه دور در هزینه های زندان

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۲۲:۴۸ بعد از ظهر

گزارش نشریه ihealthbeat در اجرای سیستم پزشکی از راه دور در زندانهای ایالت تگزاس
به گزارش نشریه ihealthbeat تصویب نظام استفاده از سیستم تله مدیسین و پرونده الکترونیکی سلامت (EHR) در زندانهای ایالت تگزاس سبب کاهش هزینه های دولت درحدود 1 میلیارد دلاردرطول دهه گذشته شده است، مراقبت ساده اززندانیان بیمارباعث کاهش هزینه های مالیات دهندگان به طور قابل توجهی گردیده است.
این سیستم که توسط 120 نهاد قانونی دولت، 15 نهاد جوانان و سه زندان فدرال استفاده می شود، برگرفته از یک مدل مراقبت های بهداشتی در زندان، ایجاد شده توسط دانشگاه ایلینوی در شیکاگو با توجه به  انفورماتیک بهداشت، درمان و مدیریت اطلاعات سلامت می باشد. 
تگزاس دارای یک جمعیت زندانی بیش از 150000 نفر می باشد که بیش از3 میلیارد دلاراز هزینه های دولت را درسال مورد استفاده قرار می دهند.
ارائه دهندگان مراقبتهای بهداشتی با استفاده ازسیستم EHR (پرونده الکترونیکی سلامت) قادربه پیگیری خدمات پزشکی، دندانپزشکی، بهداشتی، درمانی و دارویی می باشند، که به گفته مقامات زندان تصویب و اجرای سیستم EHR به آنها کمک می کند تا روزانه فقط مبلغ 9.67 $  بابت هر زندانی درتگزاس صرف گردد و این در حالی است که در ایالت کالیفرنیا سرانه هزینه های پزشکی روزانه مبلغ $ 41.25  بابت هر زندانی می باشد.
علاوه بر استفاده از سیستم EHR در زندانهای تگزاس، استفاده از یک سیستم پزشکی از راه دورنیز فراهم گردیده است، که اجازه دسترسی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در دانشگاه تگزاس شعبه پزشکی و دانشگاه فناوری تگزاس را هموارمی کند.
همچنین کارهای دیگری نیز بوسیله سیستم تله مدیسین و توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در زندان انجام می گیرد. به عنوان مثال، اخیرا سرویس خدمات پزشکی از راه دور دو طرفه یا V2VIP ، تلفن های تصویری و نرم افزار softphones با قابلیت iV2VIP با هزینه کم جهت مشاوره چهره به چهره برای سلامت روان با استفاده ازدستگاه های تلفن همراه در سراسر کشورمورد بهره برداری قرار گرفته است.
دلایل استفاده از آن شامل فاصله جغرافیایی بین پزشک و بیمار، راحتی و البته هزینه بسیار کم آن می باشد.
زندان ها در شهرها ، مراکز دادگستری و سازمان های دولتی در روستاهای کوچک و یا شهر ها و شهرستانها بزرگ همگی به این سیستم ها مجهز شده اند و این کار برای هر دو گروه زندانیان و کارکنان مفید می باشد و این در حالی است که کارشناسان تخمین می زنند مبالغی مابین 30000$ تا 40000$ صرفه جویی در ماه با استفاده از خدمات V2VIP، یا پلت فرم های میزبانی VoIP ، و یا تلفن های نرم افزاری videophones و iV2VIP صورت می پذیرد.
کشورگرجستان نیزبه تازگی قراردادی را امضاء نموده که بدان اجازه می دهد سازمان های دولتی - از جمله وزارت اصلاحات - برای مراقبت و اهداف صرفه جویی در هزینه ها اجرای سیستم EHRs مد نظر قراردهند.
همچنین در ماه مه سال 2010، شهرستان ماریکوپا در ایالت آریزونا نیز مبلغ  10 میلیون دلار در جهت  پیاده سازی سیستم EHR ودر تلاش برای بهبود شرایط برای مراقبت از زندانیان پرداخت نموده است.

 

شرکت خدمات پاسارگاد