بازار رو به رشد پزشکی از راه دور

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ , ۱۴:۲۷:۲۸ بعد از ظهر

بازارهای جهانی برای پزشکی از راه دور Technolgies

 

طی تحقیقات موسسه Global Markets for Telemedicine Technolgies که به بی بی سی  ارائه نموده، تخمین زده شده که بازار جهانی برای تکنولوژی پزشکی از راه دور ( تله مدیسین ) تا سال  2019 میلادی تا مبلغ 43 میلیارد دلار رشد خواهد کرد. این افزایش را باید به محبوبیت رو به رشد محصولات telehome نسبت داد که بیماران را قادر می سازد خدمات سرپایی آسان تر دریافت نمایند.
یکی از انگیزه های استفاده از این محصولات، نظارت به بیماران در معرض خطر و جلوگیری از مراجعات مجدد آنان به بیمارستان می باشد که هزینه ها و سرمایه گذاریهای بسیار بیشتری نسبت به تجهیزات telehome نباز دارد.
یک مطالعه بر روی بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب نشان داده که نظارت از راه دوراین بیماران (telemonitoring  (  باعث کاهش نیمی از موارد بستری مجدد این بیماران بوده است.

به گزارش موسسه Fierce Health IT  انتظار می رود بازار فن آوری های  telehome از  6.5 میلیارد دلار در حال حاضر به 24 میلیارد دلار در سال 2019 برسد. واین فن آوری ها 55 درصد از کل بازار پنج سال آینده را در اختیار داشته باشند در حالی که هم اکنون فقط 40 درصد بازار را در اختیار دارند.

همچنین انتظار می رود حجم بازار تجهیزات تله مدیسین ( telehospital ) که امکان ارتباط بیمارستان ها با یکدیگررا برقرار می نماید افزایش در حدود 12 درصد داشته باشد و به19.5 میلیارد دلار برسد.
دریک دوره میان مدت، فن آوری پزشکی ازراه دور( تله مدیسین ) یکی از معدود راه های فعال کردن پرسنل بهداشت و درمان برای پاسخگویی به افزایش تقاضا  برای خدمات مراقبت های بهداشتی بدون تاخیرو غیر قابل قبول یا خدمات سهمیه بندی می باشد.
تحلیلگر بهداشت و درمان BCC آقای McWilliams Andrew در بیانیه ای گفت. " انتظار می رود که پذیرش رو به رشد خدمات پزشکی از راه دور ( تله مدیسین ) به طور قابل توجهی متاثر از بازارهای بزرگتر مانند بهداشت و درمان، بیمه درمانی، مراقبت در منزل، ارتباطات راه دور (مخابرات)، شبکه، مدیریت بیماری، سلامت الکترونیکی، و مراقبت های بهداشتی IT باشد."

نویسنده : Katie Wike

شرکت خدمات پاسارگاد